Tuhé, tekuté a ekologické podpalovače

89
254189254

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Podpalovač dřevitá vlna 22 ks

Podpalovač - dřevitá vlna slouží jako nenahraditelný pomocník při zapalování ohňů v krbech, ohništích,...

Výrobce: HS FLAMINGO
Dostupnost: 10 dnů
89 Kč
Podpalovač dřevitá vlna 50 ks

Dřevitá vlna slouží jako nenahraditelný pomocník při zapalování ohňů v krbech, ohništích, kamnech a pro...

Výrobce: HS FLAMINGO
Dostupnost: 3 dny
154 Kč
Podpalovač dřevitá vlna 90 ks

Podpalovač - dřevitá vlna slouží jako nenahraditelný pomocník při zapalování ohňů v krbech, ohništích,...

Výrobce: HS FLAMINGO
Dostupnost: 3 dny
254 Kč
 
Ekologický podpalovač 250g
-10%

Ekologický podpalovač 250g je opravdový ekologický aktivista s dlouhou dobou hoření kolem 10 minut.

Výrobce: ACT
Dostupnost: 3 dny
93 Kč
Ekologický podpalovač TOP flame červený - 54/108 hranolů
-26% New

Podpalovač TOPflame díky svému tvaru rovnoměrně hoří a tím dokáže lépe šířit oheň po celé délce. Hoří 12...

Výrobce: HS FLAMINGO
Dostupnost: 3 dny
139 Kč
Ekologický podpalovač HS Flamingo TUBA
-19%

Ekologický podpalovač HS Flamingo TUBA je ekologický podpalovač zpracovaný do eko folie.

Výrobce: HS FLAMINGO
Dostupnost: 10 dnů
167 Kč
 
Tekutý podpalovač SOLO 1000ml
-34% Action

Tekutý podpalovač SOLO 1000ml je vhodný pro všechny typy podpalů a hlavně hoří bez zápachů.

Výrobce: SOLO
Dostupnost: Skladem
121 Kč

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Máme tuhé, tekuté a samozřejmě ekologické podpalovače. I zde dbáme na to aby jsme Vám nabídli tuzemskou výrobu. Naše ekologické podpalovače včetně tuhých a tekutých podpalovačů jsou vyrobeny od tradiční firmy SOLO Sušice. Tyto podpalovače se vyznačují vysokou kvalitou a dlouhou dobou hoření!

Vyberte si vhodný podpalovač

Pro urychlení rozdělávání ohně v krbu, kamnech, na grilu a dále, můžete vybírat z velkého množství různých podpalovačů. Pokud tedy nepatříte k těm, kteří si rádi při zapalování ohně prožívají dobrodružství ve společnosti křesadla, hromady třísek a novin nebo jiných způsobů, práci vám ušetří nejrůznější podpalovače. Nejčastěji se setkáte s pevnými, kapalnými či gelovými podpalovači.

Pevné podpalovače a PE-PO 

Jedním z nejčastějších pomocníků pro zapálení ohně je pevný podpalovač. Téměř synonymem je určitě pevný podpalovač PE-PO. Hodí se jako podpalovač grilu, podpalovač do krbu i do kamen. Je to v podstatě suchý líh v kostkách, po zapálení hoří asi osm minut a cena PE-PO podpalovače je nízká, takže se těší velké oblibě. Na gril se často používají i tekuté podpalovače a vyrábí se i nezapáchající parfémované varianty. Podpalovač PE-PO je k dostání i jako gelový podpalovač, který nevytváří nepříjemný kouř a jeho použití je bezpečné.

Dalším pevným podpalovačem je hexa tuhý podpalovač. Jeho použití je stejné jako u předchozího a využit může být venku i vevnitř. Tento podpalovač se dá koupit i ve výhodném velkém balení, takže se nemusíte bát, že vám brzy dojde. 

Při výběru je třeba zhodnotit, jestli s daným podpalovačem neškodíte přírodě, oblíbeným se proto stal také ekologický podpalovač z obnovitelných materiálů, který nijak nezapáchá, neškodí kamnům a navíc podpálí i mokré dřevo. Ekologický podpalovač se používá jak pro zápal dřeva, tak i pro uhlí a brikety. Jeho použití ho řadí k oblíbeným krbovým podpalovačům. Do této kategorie spadají hřebenové zápalky z dřevovláknité desky a zápalkové hmoty, svitky z dřevité vlny nebo kostky z lisovaných pilin. Ekologický podpalovač je často preferován díky vzrůstajícímu trendu zájmu o životní prostředí. 

Ekologický a zároveň efektivní jak z funkčního, tak z estetického hlediska, je podpalovač dynamite. 20 kusů stylového podpalovače ve tvaru válečku je uloženo v pěkné dřevěné krabici, takže se hodí jako dárek pro toho, kdo využívá kamna, krb nebo gril. Vyroben je ze dřeva a vosku.

Tekuté podpalovače 

Tekutý podpalovač je pomůckou pro snadné zapálení dřevěného uhlí, briket a dřeva. Prodává se v PET lahvích. Tekutý podpalovač hoří bez prachu a sazí a navíc jeho uzávěr obsahuje dětskou pojistku. Objemy lahví mohou být různé, od třetiny litru, přes litr i více. Pokud topíte či grilujete často, zcela jistě oceníte tekutý podpalovač o objemu 5l. Takový podpalovač se používá snadno, materiál se poleje a po vsáknutí se zapálí.  

Podpalování grilu

Jako podpalovač na gril se hodí nejen již zmíněné, například některý pevný podpalovač, ale třeba také elektrický. Elektrický podpalovač se umístí pod dřevěné uhlí a po chvíli je možné začít grilovat. Výhodou je snadné zapálení bez chemikálií. 

V domácnosti i venku je možné používat i plynový podpalovač. Hodí se nejen k rozdělávání ohně, ale třeba i k odmrazování zámku, žhavení nebo jako pájka. Tento plynový podpalovač je v podstatě větší zapalovač, plní se benzinem a oceníte ho zejména na cestách.