Zákaznická podpora:info@naradi-krbove.cz

Jsme specialisté na krbové nářadí

Není snad žádný více uklidňující pohled, než když se zadíváte do plamínků plápolajícího ohně. Ten pohled v sobě má jakýsi magický auklidňující účinek. Pokud si chcete tyto pocity vychutnávat častěji než jen v letních měsících u táboráku, pořiďte si domů krbová kamna.

Přítomnost krbových kamen v bytě vnese do domácnosti úplně jinou úroveň útulnosti, než jste dosud byli zvyklí. Nic se nevyrovná příjemnému teplu, sálajícímu z kamen, za chladných zimních večerů. Navíc s neustále rostoucími cenami za energie, jsou krbová kamna i vhodnou investicí do budoucnosti.

O samotných krbových kamnech toho bylo napsáno už spoustu, zatímco o krbovém příslušenství a nářadí najdete vždy jen pár okrajových zmínek. V tomto článku vám přinášíme podrobnější informace, co se krbového příslušenství, které nabízíme, týče. Zároveň se vám pokusíme přiblížit produkty, které byste vy, jako majitelé krbových kamen, mohli výrazně ocenit.

Kdo vůbec je ta Basta Media?

Naše společnost je menší společností, která se zabývá prodejem kvalitního a výtečně designersky propracovaného krbového příslušenství. Naše ambice nejsou být „největší společností“, ale „nejlepším prodejcem“. Nabízený sortiment naplňuje dvě základní kritéria: vynikající kvalita a design. Produkty pocházejí jak od předních českých, tak evropských výrobců. Specialitou jsou „handmade“ české výrobky od uměleckých kovářů.

Úspěšným internetovým prodejem se zabýváme už řadu let. Důkazem toho je propracovaný zákaznický servis. Profesionální a přátelský přístup je pro tým pracovníků samozřejmostí. Zákazník je vždy na prvním místě, a pokud si nebudete vědět rady, proškolený tým profesionálů vám v každém případě poradí a pokusí se najít nejschůdnější řešení.

Provozujeme několik úspěšných online projektů, které se zabývají maloobrátkovým zbožím napříč bydlením, stavbou a interiérem.

Abyste získali základní představu o nabízeném sortimentu, měli bychom zmínit základní vybavení, které by žádným majitelům krbových kamen nemělo chybět.

Vše co by u správného krbu, kamen nemělo chybět

Takže jednoznačně se neobejdete bez krbového nářadí obsahujícího pohrabáč, lopatku, smetáček a kleště.
Krbové nářadí je k dostání v několika materiálových variantách. Nejčastěji se setkáváme s nerezovým, kovaným, lakovaným náčiním. Většinou je nářadí k sehnání se svým vlastním stojánkem či věšákem. Stojany mohou být jednoduše designově řešené. Pro fajnšmekry existuje i nabídka figurálního krbového nářadí, které je schováno ve figurce například rytíře či horníka. Ti co hledají něco originálního, ocení nabídku luxusního krbového nářadí, které je zároveň jedinečnými designovými kousky. 

Dalším praktickým kouskem je koš na dřevo. Ano, samozřejmě se bez něho můžete obejít, ale pouze v případě, že se vám chce z místa, kde dříví skladujete, nosit v náručí po pár polínkách. V koši přinesete dostatek dřeva, které s přehledem vystačí na jedno i více zatopení. A navíc si dřevem nezamažete oblečení.

Nabídka košů na dřevo je široká. Koše se jednak liší svým objemem, ale i materiálovým zpracováním. Kromě nejklasičtějších proutěných košů si můžete pořídit i kované nebo kovové koše. Výjimečné jsou pak koše na dřevo vyrobené z kůže. Tvarové řešení je rovněž různorodé. Existují jak masivní, tak elegantní a lehoučké koše.

Pokud chcete ochránit podlahu před poškozením žhavými uhlíky, které mohou při troše nepozornosti z kamen vypadnout, nejideálnějším opatřením je sklo, které umístíte pod kamna. Pozor, nejde však o ledajaké sklo! Pokud má plnit svou funkci na jedničku, je potřeba, aby se jednalo o tvrzené sklo, které je upravené tak, že odolává jak vysokým teplotám, tak zátěžím. Vybírat můžete z mnoha tvarových provedení a různých rozměrů.

Pokud preferujete topení peletkami, i pro tyto případy seženete vhodné vybavení. Koš na peletky má výrazně menší rozměry, než koš na polínka. Zhotoven bývá z ražené mřížkoviny.

Ve vybavení by rovněž neměl chybět vysavač popela. Vybírat můžete ze dvou typových variant. Lacinější je vysavač bez motoru, který lze napojit na jakýkoliv klasický vysavač. Tento typ má vlastní filtr a hadici, takže nedojde k poničení klasického vysavače. Druhou variantou je vysavač, který má v sobě svůj vlastní integrovaný motor. Vysavač je velmi objemný a jeho součástí je již zmíněný integrovaný motor, filtr, mřížka, hadice a nádoba na popel.

V nabídce krbového příslušenství najdete i samostatné nádoby na popel, které se taktéž dají využít na shromažďování žhavých uhlíků.

Nadstandardním vybavením je paravan, který můžete postavit kolem krbu. Použití je vhodné, pokud chcete stoprocentně předejít poničení podlahy žhavými uhlíky. Paravan je praktický i v případě, že máte malé dítě, které se velmi rádo motá kolem kamen. Dá se tak předejít nepěkným nehodám.

Abychom to shrnuli, u krbového příslušenství je samozřejmě na prvním místě funkčnost. Ale při pořizování rozhodně nezapomínejte ani na vzhled a originalitu. Právě promyšlené detaily dělají váš domov útulným.

Koše na dřevo krásně doladí interiér

Koš na dřevo je nejen nutným doplňkem ke každému krbu či kamnům, ale při správné volbě se může stát i krásným a designovým doplňkem interiéru, který dokreslí jeho atmosféru a styl, ať už je domácnost zařízena v jakémkoli duchu. Vybírat se dá z mnoha materiálů, tvarů i typů.

S jakými materiály se lze u košů na krbové dřevo setkat?

Koše ke krbům na dřevo se vyrábí v klasickém proutěném provedení, dále z kovu, z kůže nebo třeba ze skla. Proutěné koše jsou k dostání v několika barevných provedeních. Mohou být vybaveny i textilní vycpávkou, která brání propadávání nečistot ze dřevěných polínek. Proutěné koše se hodí do přírodních interiérů, působí velmi útulně, někdy až rustikálně. Velmi stylový může být také kožený koš na dřevo. Působí vysoce elegantně, vyrábí se v různých barvách nebo i jejich kombinacích, s důrazem na detaily, jako jsou třeba úchytky nebo popruhy pro snadnou manipulaci. Většinou se jedná o kůži umělou, ale na trhu jsou i koše z pravé kůže. Například kožená taška na dřevo slouží výborně pro přenos dřeva a je možné ji pověsit na kotvení instalované do zdi. Typy košů, které jsou k dostání v koženém provedení, bývají většinou k dispozici i v látkovém provedení, například potažené plsťovou látkou nebo džínovinou.

Jako stvořené pro moderní interiéry jsou i kovové krbové koše na dřevo. Jejich výhodou je, že jsou odolné, proto mohou být někdy použity i v exteriéru. Většinou jsou vyrobeny z oceli, někdy také bývají doplněné o dřevěné úchytky nebo třeba kombinované s prostorem k zavěšení krbového nářadí. Vychytávkou jsou přidaná kolečka u některých větších košů, takže při větším nákladu velmi usnadní práci. Co se týká barev, nejčastější provedení je v černé a antracitové.

Do kovových košů na pálení dřeva spadají i kované koše. Takové koše mohou mít třeba jen nenápadné kování nebo také mohou být opravdu překrásným a komplikovaným uměleckým dílem. Kování může zdobit úchyty, boky koše i jeho nožičky. Kromě tradičních černých matných, jsou často k vidění mosazné kované koše nebo v provedení zlaté patiny. Pro toho, kdo má smysl pro umění a krásu, společně s tradicí, se hodí ručně kované kované koše, přímo od uměleckého kováře. U každého kusu je pak zaručena originalita. Najdete u nás právě takové kované koše na dřevo, které dodává právě umělecký kovář, je tedy zaručena tradiční česká a hlavně ruční výroba!

Pro milovníky ultra moderního a luxusního designu jsou přímo určené koše na dřevo vyrobené ze skla. Působí velmi minimalisticky a jsou z kaleného (tvrzeného skla), takže potěší svou odolností a bytelností.

Nejen materiál, ale také tvar může být při výběru koše na krbové dřevo stěžejní. Trh nabízí koše oblé i hranaté, ve tvaru obdélníku, čtverce i oválu a také koše různých velikostí. Některé pojmou právě tolik dřeva, co je potřeba na jeden večer u krbu, jiné i více. Častým tvarem jsou oválné koše s rukojetí, které se dobře nosí. Velmi často bývají koše otevřené ze dvou stran, aby se do nich dalo uskladnit co nejvíce dřevěných polínek či naštípaného dříví.

U kovaných košů je nepřeberné množství tvarů, doplněné o nejrůznější zdobení a ornamenty. Většina košů je samostojných, buď na nožičkách, nebo bez nich, setkat se však lze i s již zmíněnými závěsnými koši, které se pověsí na kotvení ve zdi. Moderní koš na dřevo by měl být hlavně dobře nositelný, lehký a při umístění v interiéru by měl působit úměrně k ostatnímu vybavení domácnosti.