Dřevníky

11402
9121511140291215

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Dřevník WooDBee

Dřevník WooDBee je designový dřevník pro dotvoření zahradní architektury od firmy Harrie Leenders.

Výrobce: Harrie Leenders
Dostupnost: 3 dny
11 402 Kč

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Dřevník musí splňovat především funkční požadavky. Naše dřevníky, ale ještě vynikají designem a nevšedností. Máme dřevníky od Holandského výrobce Harrie Leenders, které jsou dokonale navrženy, taky aby dřevěné špalky dýchaly a měli dostatek vzduchu. Jedoduchá konstrukce a CLICK systém zajistí, že kdykoliv můžete dokoupit další komponent a dřevník rozšířit!

Dřevník na vaší zahradě

K létu neodmyslitelně patří grilování. Pokud disponujete krbem či grilem na dřevo jistě musíte někde uchovávat dřevo. Než jej mít někde ledabyle odhozené, estetičtěji na zahrádce vypadá pěkný dřevník. Dřevník na zahradu uchová dřevo před deštěm v suchu a vše máte hezky pohromadě. Pokud si ještě vyberete ten správný typ (materiál, velikost, tvar) nemusí být přítěží na vaší zahrádce, ale zajímavým zpestřením či dokonce předností.

Pokud se rozhodnete umístit dřevník na zahradu, jistě bude budit útulnějším dojmem. Například vedle dřevěné pergoly bude zahradní dřevník, pokud se rozhodnete pro dřevený dřevník, skvěle zapadat a obě stavby budou vypadat uceleně. Myslíte si, že na vaší zahrádce není dostatek místa? Rozhodně neházejte flintu do žita. Stačí se podívat na veškeré nabídky na trhu a jistě svůj dřevník na dřevo, který se bude nejlépe hodit na vaše prostory, najdete. Pod pojmem venkovní dřevník si hned nemusíte představit mohutnou stavbu, kam se vejde skutečná hromada dřeva. Vyrábí se i menší drevniky na menší množství topiva, které uvítají právě majitelé malého pozemku nebo ti, kteří hledají menší dřevník třeba na terasu.

Dřevník je samozřejmě od slova dřevo, protože to se tam uskladňuje, ne proto, že by musel být nutně ze dřeva. Na výběr máte i z méně typických druhů. Zajímavý je drátěný dřevník, což je vlastně kulatý dřevník, protože je ve tvaru válce.  Vyplněné dřevem vypadá v prostoru zahrady velice vkusně. To podtrhnete umístěním třeba dvou nebo třech kusů vedle sebe. Drátěné dřevníky budou ozdobou vaší zahrady, která navíc pojme velké množství dřeva. Abyste udrželi dřevo suché, dají se přikoupit krycí plachty. Kulate drevniky dokážou ozvláštnit vaši zahradu domu nebo chaty. Oproti klasickým hranatým dřevníkům jsou tyto atraktivní, jelikož nejsou tolik časté, i když v současnosti se dost rozmáhají.

Další neméně modernější možností jsou kovové dřevníky. Ty jsou převážně hranaté, avšak i designem se liší. Například střecha může být úplně rovná, do oblouku nebo od středu skosená. Postranní zdi mohou být také různého typu – buď také kovové, nebo dřevěné, druh i barvu dřeva si zvolíte sami. Kombinace dřevo – kov působí velice zajímavě a moderně. Celá konstrukce je v každém případě u těchto dřevníků kovová. Kovový dřevník na palivové dřevo je velice elegantní záležitost a hodí se například na terasu, kde máte dřevo hned po ruce. Je také důležité zmínit, že tyto dřevníky nemají často zadní stranu. Samozřejmě je tu ale možnost volby. Kovovy drevnik budí dojem odlehčené konstrukce bez těžkopádnosti. Do menšího prostoru tedy jak dělaný.

Pokud jste kutil, drevnik si můžete vyrobit sami. Že si na to netroufáte? Nic není ztraceno. Můžete se obrátit na firmu nebo zkušeného řemeslníka. Tito odborníci na slovo vzaté vám jistě se vším rádi pomohou a poradí.

Ať už si vyberete kovový dřevník, pozinkovaný dřevník nebo sáhnete pro kruhové dřevníky, v každém případě uděláte lépe, než mít dřevo uchováno někde na zahrádce pod plachtou. 

Dřevník vám nabídne zásobníky na skladování ale i sušení dřeva. Nebudete tak muset řešit déšť, sníh a další nepříznivé vlivy. Vaše topivo bude bezpečně uschováno pod střechou a vy si tak budete moct užívat letní grilování či zimní pohodu u krbu. Ty správné dřevníky jsou tou pravou volbou pro vás.